Wątroba jest największą fabryką chemiczną organizmu. Znacząca większość procesów rozkładu i oczyszczania przebiega właśnie w tej fabryce. W tym samym czasie syntezie podlega wiele różnych, bardzo istotnych substancji dla organizmu, takich jak białka, witamina A, żółć, niektóre substancje odpowiedzialne za proces krzepnięcia krwi, itd. Ponadto, wątroba działa jako ważny magazyn witamin. Przede wszystkim stanowi centrum przemian metabolicznych węglowodanów, tłuszczu i białka. Bierze także udział w regulacji poziomu cukru we krwi i metabolizmie cholesterolu. Podczas życia, organizm stawia czoła licznym czynnikom, wpływającym destrukcyjnie na wątrobę. Bardzo dobrze znane są skutki uboczne nadużywania alkoholu. W wielu sytuacjach występuje także infekcyjne zapalenie wątroby, wywołane różnymi wirusami. Wątroba spełnia bardzo ważne zadania, dlatego trzeba szczególnie o nią dbać. Pierwszym krokiem zawsze powinna być profilaktyka. Regenerację komórek wątroby wspierają aminokwasy zawierające siarkę, takie jak metionina, cystyna, cysteina. Jednakże we współczesnych czasach z powodu zwiększającego się stale zanieczyszczenia powietrza, ubocznych efektów lekarstw, spożywania alkoholu, itp., równie istotna jest ochrona wątroby przez takie aminokwasy jak arginina i ornityna.

Nowoczesne suplementy wspomagające pracę wątroby oferują wsparcie w zachowaniu długiego zdrowia. Poza wspomnianymi już powyżej aminokwasami, zawierają także inne cenne składniki, jak chrom, który współpracując z insuliną może wpływać na procesy metaboliczne węglowodanów, białek i tłuszczów. Karnityna z kolei uczestniczy w procesach produkowania energii. Selen jest skutecznym antyoksydantem. Ostropest plamisty od tysiącleci jest stosowany w medycynie ludowej jako pomoc pracy wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Znany jest fakt, że w embrionalnym etapie rozwoju wątroba jest ważnym narządem krwiotwórczym. Po urodzeniu, witamina B 12, która gromadzi się w wątrobie, stymuluje prawidłowe tworzenie się krwi. Duże ilości żelaza i miedzi znajdujące się w wątrobie wspomagają syntezę hemoglobiny.

Chorobom nękającym wątrobę zawsze towarzyszy anemia, ponieważ następują wówczas zakłócenia w hematogenezie. W wątrobie produkowane są niektóre witaminy (np. przemiana karotenu w witaminę A).
Zaburzenia funkcjonalne mające swe źródło w chorobach wątroby, zakłócają więc szereg procesów przemiany. Jednakże zaburzenia funkcjonalne można odkryć stosunkowo późno, gdyż wyraźne objawy kliniczne obserwuje się dopiero w przypadku znacznego zniszczenia wątroby.


kapsulki.jpg1 kapsułka LIVER AID zawiera:

 • • L- arginina 100 mg
  • L- cysteina 100 mg
  • L- ornityna 100 mg
  • Metinina 100 mg
  • Kwas alfa- ketoglutarowy 100 mg
  • L-karnityna 50 mg
  • Cholina 25 mg
  • Kwas alfa liponowy 2,5 mg
  • Ekstrakt z sylimaryny 15 mg
  • Chrom 0,025 mg
  • Selen 0 001 mg

Arginina, ornityna, kwas alfa- ketoglutarowy- aminokwasy odpowiedzialne są za usuwanie szkodliwego amoniaku, którzy za ich pomocą zostaje zamieniony w mocznik i wydalony za pomocą nerek.
Metionina – eliminuje produkty uboczne metabolizmu, wraz z choliną należy do substancji lipotropowych, które umożliwiają usuwanie kwasów tłuszczowych z wątroby, zapobiegają jej stłuszczeniu
Cysteina i selen – są utleniaczami, które chronią wątrobę przed niekorzystnie prowadzonym stylem życia.
Chrom i karnityna – odpowiedzialne są za przemianę tłuszczy
Sylimaryna – ( wyciąg z ostropestu plamistego) posiada właściwości przeciw zapalne i rozkurczowe, pobudza wydzielanie soku żołądkowego i żółci, wpływa na regenerację uszkodzonego narządu, stymuluje jego funkcje.

PRZECIWWSKAZANIA : ciąża, okres laktacji, ostre stany chorobowe żołądka i jelit, nietolerancja na komponenty preparatu. Zażywać na godzinę przed posiłkiem.

CENA: 143 zł Zamów LIVER AID

Zamówienia można również składać telefonicznie pod numerem telefonu:

501 405 832 lub 8833 744 744

lub pocztą elektroniczną: sklep@suplementy24h.pl

gg3481727

Comments are closed.