Badacze stawiają sobie pytanie, na temat związku między dietą a chorobami układu sercowo-naczyniowego. A jeżeli już takowy istnieje, to na czym polega? Naukowcy przez lata badań i obserwacji zauważyli, że populacja Eskimosów zachodniej części Grenlandii rzadko zapada na choroby układu sercowo-naczyniowego. Ich dieta jest wyjątkowo bogata w ryby i inne owoce morza, dzięki czemu zawiera duże ilości białka, tłuszczów oraz małe ilości cholesterolu.

Niemniej jednak społeczeństwa wysokorozwiniętych krajów Europy i Ameryki także spożywają duże ilości białka, a oprócz tego tłuszczów, a pomimo to zagrażają im choroby serca. Różnica polega na tym, że w pożywieniu Eskimosów znajdują się duże ilości białek i tłuszczów pochodzenia morskiego, szczególnie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych rodzaju omega-3. Spożywając ryby, Eskimosi przyjmują przynajmniej 10 razy więcej kwasów tłuszczowych omega-3, niż mieszkańcy krajów wysokorozwiniętych. Odpowiednia ilość kwasów tłuszczowych omega-3, czyli ok. 5-8 g dziennie, jest korzystna, ponieważ przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu trójglicerydów we krwi, wspomaga odpowiednią pracę mięśnia sercowego, a dodatkowo pozytywnie wpływa na proces krzepnięcia krwi. Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne we właściwym rozwoju układu nerwowego. Z tego powodu są one zalecane kobietom w ciąży. Podstawowym naturalnym źródłem tych kwasów tłuszczowych są ryby morskie, a zwłaszcza makrela i łosoś. Spośród ryb słodkowodnych większe ilości kwasów tłuszczowych omega-3 zawierają: tołpyga biała i pstra.

OMEGA 3 jest silnie skoncentrowanym wyciągiem najważniejszych składników NNKT oleju z łososia wraz z witaminą E.

Olej rybny zawiera unikalny rodzaj wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, zwanych Omega 3.
Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe pełnią w organizmie wiele bardzo ważnych funkcji. Są składnikiem wielu struktur ludzkiego ciała oraz regulują szereg zachodzących w organizmie procesów.


kapsulki.jpg

1 kapsułka OMEGA 3 zawiera:

1000 mg oleju rybnego z łososia, wraz z koncentratem najważniejszych składników w ilości:

12% DHA (kwas dekozaheksaenowy) 120 mg

18% EPA (kwas ekiozapentaenowy) 180 mg

witamina E 10 mg

DBAJ O SWOJE ZDROWIE!!!

Kwasy tłuszczowe omega-3 i 6 mają zdolność rozbijania cząsteczek „złych” tłuszczów, odkładających się w postaci złogów w tkance tłuszczowej i tętnicach. Obniżają ciśnienie i poziom cholesterolu we krwi. Działają przeciwzapalnie, łagodzą objawy reumatoidalnego zapalenia stawów. Zapewniają równowagę hormonalną, poprawiają odporność na infekcje i zapobiegają alergiom.
Kwasy omega-3 są niezbędne m.in. do prawidłowego rozwoju układu nerwowego, zwłaszcza części odpowiedzialnej za nasz wzrok.
Dzięki kwasom omega-3 i 6 skóra staje się elastyczna, nie wysusza się, wyrównuje się jej kolor. Lepiej też wchłania substancje, których używasz do pielęgnacji ciała. Już po 3 miesiącach stosowania diety, wzmacniają się włosy i paznokcie.
Kwasy tłuszczowe są składnikami tłuszczów. Istnieją dwa Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT). Niezbędne to znaczy musimy pozyskiwać je z pożywienia ponieważ organizm nie potrafi ich sam wytworzyć. Pierwszym takim kwasem jest α-linolenowy należący do rodziny kwasów omega-3. Źródłem tego kwasu w pożywieniu są: tłoczone na zimno oleje: lniany i rzepakowy, nasiona lnu i rzepaku, siemię lniane, orzechy włoskie, kiełki pszenicy.

Drugim Niezbędnym Kwasem Nienasyconym jest kwas linolowy należący do rodziny omega-6. Możemy go znaleźć w tłoczonych na zimno oleju sojowym i kukurydzianym, nasionach słonecznika, nasionach dyni, nasionach sezamu i w większości orzechów.
Poza kwasami: α-linolenowym (omega-3) i linolowym (omega-6) istnieją inne kwasy należące do rodziny kwasów omega-3 i omega-6. Do rodziny kwasów omega-3 należą: kwas dokozaheksaenowy i kwas eikozapentaenowy, które nasz organizm może wytworzyć z kwasu α-linolenowego. Zawarte są one przede wszystkim w żywności pochodzenia morskiego (w rybach tj. makrela, łosoś, halibut, dorsz, śledź, sardynka). Dla niemowląt i dzieci kwas dokozaheksaenowy ze względu na swoje funkcje jest Niezbędnym Nienasyconym Kwasem Tłuszczowym (jest on zawarty w mleku ludzkim).
Największą wartością i aktywnością biologiczną odznaczają się należące do rodziny omega-3.

NNKT znajdują się w strukturach skóry. Z punktu widzenia pielęgnacji skóry bardzo istotnym problemem jest powstrzymanie procesu wysuszania się skóry. W celu zapewnienia zdrowia i ładnego wyglądu skóra powinna być „nawodniona” i napięta. Z przeprowadzonych badań wynika, że dwa elementy w skórze odpowiedzialne są za zatrzymanie wody w skórze tj. za powstrzymanie transepidermalnej utraty wody TEWL – transepidermal water loss. Są to sebum, czyli ludzki łój oraz cement międzykomórkowy. W badaniach tych stwierdzono, że szczególną rolę w regulowaniu TEWL odgrywa cement międzykomórkowy. Cement zbudowany jest z ceramidów. Okazuje się, że Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe obecne są w cemencie międzykomórkowym. NNKT wbudowane są częściowo w struktury ceramidów.

NNKT są również obecne w sebum (ludzkim łoju) regulując jego skład. Sebum mające prawidłowy skład swobodnie wypływa z gruczołów. Niedobór NNKT w łoju prowadzi do wielu komplikacji i chorób. Zbyt gęsty łój może powodować zatykanie gruczołów oraz mieszków włosowych. W zatkanym mieszku mogą rozwinąć się bakterie acnes odpowiedzialne za trądzik. Nieprawidłowy skład łoju zwiększa transepidermalną utratę wody. Nieprawidłowy skład może również podrażniać naskórek doprowadzając do jego zgrubienia i zaburzenia prawidłowego funkcjonowania.

NNKT są początkiem łańcucha ważnych procesów zachodzących w organizmie człowieka, w tym w skórze. Ludzki organizm wytwarza z Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych szereg związków. NNKT są prekursorami związków zwanych ekozanoidami. Ekozanoidy są odpowiedzialne m.in. za przebieg procesów zapalnych w skórze. W procesie desaturacji z kwasu linolowego produkowany jest kwas gamma-linolenowy, który jest prekursorem hormonu Prostaglaniny E1 (PGE1). Prostaglaniny są odpowiedzialne m.in. za strukturę, metabolizm i wzrost komórek. Należy podkreślić, że z wiekiem zdolność produkcji kwasu gamma-linolenowego przez ludzki organizm maleje. Wzrasta więc rola dostarczania organizmowi bezpośrednio z zewnątrz kwasu gamma-linolenowego.

ROLA NIEZBĘDNYCH NIENASYCONYCH KWASÓW TŁUSZCZOWYCH:

  • • stanowią jeden z niezbędnych składników budulcowych komórek,
  • • biorą udział w metabolizmie cholesterolu (zwłaszcza kwas arachidonowy) i jego transporcie (przeszło połowa estrów cholesterolu występuje w postaci połączeń z kwasem linolowym, co ułatwia ich rozprowadzenie w organizmie, obniżają poziom cholesterolu we krwi),
  • • hamują agregację płytek krwi, powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych, w tym i wieńcowych, działają antyarytmicznie,
  • • są prekursorami do biosyntezy prostaglandyn i prostacyklin,
  • • biorą udział w transporcie wody i elektrolitów przez błony biologiczne,
  • • regulują wydalanie jonów sodu z organizmu.

NIEDOBÓR NIEZBĘDNYCH NIENASYCONYCH KWASÓW TŁUSZCZOWYCH POWODUJE:

  • • zahamowanie wzrostu i spadek przyrostu masy,
  • • zmiany skórne i wypadanie włosów,
  • • zwiększona wrażliwość na zmiany alergiczne i zakażenia bakteryjne,
  • • spadek napięcia mięśnia sercowego (mniejsza siła skurczu, gorsze krążenie, obrzęki).

CENA: 70 zł Zamów OMEGA 3 Concentrate

Zamówienia można również składać telefonicznie pod numerem telefonu:

501 405 832 lub 883 744 744

lub pocztą elektroniczną: sklep@suplementy24h.pl

gg 3481727

Comments are closed.