panax ginsengŻeń-szeń uprawia się na Wschodzie od ponad 400 lat, niemniej jednak całkiem możliwe jest, że ludzkość wykorzystuje go dłużej, bo od tysięcy lat. W okresach silnego przemęczenia fizycznego i umysłowego, naturalnie wzmacnia witalność i tolerancję na stres.

Jest on wieloletnią rośliną występującą w Azji Wschodniej, Syberii i Ameryce Północnej. Znane jest wiele gatunków żeń-szenia – koreański, chiński, amerykański, syberyjski. Na dzień obecny żeń-szeń jest szeroko stosowany na wszystkich kontynentach jako suplement diety. Jego cenne składniki aktywne, tzw. ginsenozydy, są produkowane z korzenia. Hamują objawy wywoływane stresem i wzmacniają sprawność fizyczną oraz umysłową. Żeń-szeń zawiera wiele czynnych składników, m.in. saponiny, fitosterole, aminokwasy i witaminy. Można go stosować w celu poprawy rezultatów w pracy i nauce, wzmocnienia zdolności koncentracji, w wypadku zmęczenia, znużenia albo długotrwałego, podwyższonego wysiłku fizycznego czy umysłowego. Wspomaga utrzymanie dobrej wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Regularne przyjmowanie żeń-szenia jest pożyteczne dla każdego, kto przechodzi niełatwy okres w życiu, pełny napięcia umysłowego czy wzmożonego wysiłku fizycznego. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w Chinach roślina ta określana jest jako „korzeń życia”.

ŻEŃ- SZEŃ nazywany jest także zielem miłości i należy do afrodyzjaków.

PANAX GINSENGto naturalny preparat zawierający wyciąg z korzenia żeń- szenia koreańskiego.

zen-koreanski-korzen.jpgŻeń-szeń jest obecnie bardzo znaną rośliną leczniczą na całym świecie, a w Chinach i Korei uważany jest wręcz za panaceum. W korzeniu żeń-szenia znajdują się liczne, aktywne związki chemiczne oddziaływujące korzystnie na nasz organizm. Żeń-szeń dostarcza nam również tzw. panaksanów, które regulują stężenie glukozy we krwi i tzw. panaksynoli wykazujących działanie przeciwzakrzepowe. W panaksie znajdują się również nieco witamin B1, B2 ,C i E oraz minerałów. Żeń-szeń tonizuje także układ nerwowy, zarówno środkowy, jak i obwodowy, co znajduje odbicie w poprawie nastroju i zmniejszeniu napięcia wewnętrznego. Tonizuje również napięcie naczyniowe, usprawniając w ten sposób krążenie.

Uwzględniając przeciwwskazania, żeń-szeń może zażywać prawie każdy:

  • • Osoby uczące się, osoby młode w celu utrzymania organizmu na wysokich obrotach
  • • Osoby dojrzałe, z poczuciem zmęczenia codziennego życia
  • • Dla poprawy samopoczucia i nastroju
  • • Osoby mające problem z potencją
  • • Osoby starsze dla odzyskania witalności

Żeń-szeń jest naturalnym produktem roślinnym z wyraźnym oddziaływaniem na organizm człowieka i dlatego nie każdy może bezpiecznie zażywać preparaty z korzeniem żeń-szenia. Przeciwwskazaniem do niego jest nadciśnienie tętnicze, okres ciąży i karmienia piersią, a także wiek poniżej 6 roku życia.
Wybierając preparat z żeń-szeniem warto zwrócić uwagę na dawki wyciągu z żeń-szenia zawarte w kapsułce, tabletce czy w miarce płynu. Zaobserwowano bowiem, że u osób przyjmujących powyżej 3 g wyciągu z żeń-szenia dziennie występowały objawy tzw. zespołu żeń-szeniowego obejmujące: nadciśnienie tętnicze, wzmożoną pobudliwość nerwową, biegunkę i wysypkę skórną.

W momentach wyczerpania lub zmęczenia warto pamiętać o żeń-szeniu i od niego zacząć domową kurację.

panax ginseng

CENA: 64 zł Zamów PANAX GINSENG

Zamówienia można również składać telefonicznie pod numerem telefonu:

501 405 832 lub 883 744 744

lub pocztą elektroniczną: sklep@suplementy24h.pl

gg3481727

Comments are closed.