Aby organizm funkcjonował prawidłowo, nie wystarczą wyłącznie witaminy, ale konieczne są także składniki mineralne, których ciało człowieka nie jest w stanie samo sobie wyprodukować. Z tego powodu należy dostarczyć je z dietą albo z suplementami diety.
Suplement Power Mins zawiera odpowiednie proporcje najwyższej klasy składników mineralnych, które są niezbędne dla naszego organizmu.

POWER MINS zawiera zestaw chelatowanych minerałów, które uczestniczą w procesach odtruwająco-oczyszczajacych, budulcowych, mineralizacji organizmu, w utrzymaniu dobrej kondycji.

 

tabletki.jpg

1 tabletka POWER MINS zawiera:

 • • Wapń 250 mg
 • • Magnez 150 mg
 • • Potas 24 mg
 • • Cynk 7.5 mg
 • • Mangan 4 mg
 • • Żelazo 4 mg
 • • Miedź 0.5 mg
 • • Jod 50 mcg
 • • Selen 20 mcg
 • • Chrom 50 mcg
 • • Molibden 125 mcg

Wapń i fosfor wspólnie odpowiadają za zdrowe kości i zęby, natomiast wapń łącznie z magnezem odgrywają ważną rolę w pracy serca i układu krążenia. Ponadto wapń wspomaga wchłanianie żelaza oraz jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego (m.in. uczestniczy w przewodnictwie bodźców nerwowych).
Magnez jest również niezbędny do prawidłowej czynności mięśni i nerwów oraz odgrywa ważną rolę w procesach energetycznych zachodzących w trakcie spalania cukrów. Bez chromu nie ma prawidłowej przemiany węglowodanów. Kobalt, podobnie jak żelazo, jest potrzebny do wytwarzania czerwonych ciałek krwi. Miedź jest niezbędna do włączenia żelaza w hemoglobinę. Obecność jodu
warunkuje prawidłowe działanie tarczycy.
Mangan wspomaga prace niektórych enzymów trawiennych, a także odgrywa ważną rolę w tworzeniu hormonów tarczycy.
Molibden wspomaga przemianę węglowodanów i tłuszczów oraz stanowi część enzymu odpowiedzialnego za zużycie żelaza.
Potas – razem z sodem – współdziała przy utrzymaniu prawidłowej dystrybucji płynów w organizmie. Ponadto regulują rytm serca i pomagają w wydalaniu z organizmu niepotrzebnych produktów przemiany materii.
Selen - razem z witaminą E – jest ważnym antyoksydantem, więc opóźnia proces starzenia się tkanek oraz zapobiega powstawaniu nowotworów.
Cynk, kontrolując pracę systemów enzymatycznych, wpływa na wiele procesów przemian materii, jest niezbędny do syntezy białka oraz przyspiesza gojenie
się ran.

MINERAŁY- ICH DZIAŁANIE I SKUTECZNOŚĆ

SKÓRA I WŁOSY

Jako zasadniczy składnik enzymów cynk jest absolutnie nieodzowny w procesach powstawania nowej tkanki łącznej i kolagenu. To on scala i wiąże substancje białkowe w elastyczne, rozciągliwe i niemal nierozerwalne tworzywo. Siarka zapewnia skórze niezbędne nawilgocenie, miedź barwi skórę np. odcieniem złocistej opalenizny. W trakcie procesu barwienia miedź przekształca składniki białka, tyrozynę, w barwnik skóry. Skóra wymaga również osłony przed wolnymi rodnikami, a to należy do zadań selenu. Ważnym składnikiem kolagenu jest krzem.
Włosy, podobnie jak skóra, mają duże zapotrzebowanie na cynk. Wypadają często w następstwie jego niedoboru. Tak jak skóra barwę zawdzięczają miedzi. A ponieważ komórki wytwarzające substancję rogową funkcjonują na podobnej zasadzie co komórki zewnętrznej warstwy skóry, musimy zadbać o dopływ siarki dającej włosom połysk i ochronę. Dla skóry, z której wyrastają włosy, selen jest bardzo ważnym mikroelementem.

OCZY

Najważniejszy dla oczu jest wapń, ponieważ przekazywanie bodźców wzrokowych do mózgu odbywa się za pośrednictwem milionów mikroskopijnych kanałów wapniowych. W tej neuroelektrycznej obróbce bodźców świetlnych, odbieranych przez znajdujące się w oku fotoreceptory, biorą udział sód i potas. W komórkach siatkówki, soczewki, ciała szklistego i innych części oka ważnym elementem osłony immunologicznej jest selen. Cynk i miedź biorą udział w procesach widzenia zachodzących w głębi oka, również w tworzeniu czerwieni wzrokowej. Za ich sprawą błyszcza uwodzicielsko na widok płci przeciwnej.

ZĘBY I PAZNOKCIE

Najważniejszy dla zębów jest wapń, to podstawowy składnik zarówno substancji zębowej, jak i masy kostnej. Umocowany na żuchwie tzw. łuk zębodołowy, w którym tkwią nasze zęby, może pochwalić się najwyższym w całym organizmie zużyciem wapnia. Wapń, fosfor i magnez to niezbędny budulec dla zębów oraz trzymających je kości. W wytwarzaniu i ochronie masy kostnej biorą także udział takie mikroelementy, jak: bor, cynk, wanad oraz sole fluoru, czyli fluorki.
Paznokcie rąk i nóg składają się w 98% z substancji białkowej rogowej zwanej kreatyną. aby były gładkie, elastyczne i zdrowe, musimy im dostarczyć tych składników białka, które są nośnikami siarki do naszych komórek wzrostowych. Procesy przemiany aminokwasów siarkowych wymagają koniecznie obecności molibdenu i cynku, uczestniczących w syntezie enzymów, które biorą udział w wytwarzaniu kreatyny.

SYLWETKA

Tłuszcz to kompleks cząsteczek tłuszczowych przenoszonych z miejsca na miejsce, składowanych w określonych miejscach w celu regulacji cieplnej lub spalanych w celu uzyskania energii. Mechanizmami tymi sterują substancje białkowe, np. hormony. Stymulatorem enzymów przemiany tłuszczowej jest chrom. Najważniejszym pochłaniaczem tłuszczu jest pośrednio jod, gdyż z niego w dwóch trzecich składają się hormony tarczycy uwalniające tłuszcz z komórek tłuszczowych i wspomagające spalanie cząsteczek tłuszczowych w mitochondriach. Żelazo z kolei dostarcza do komórki niezbędny do spalania tlen. Procesy spalania wymagają również obecności magnezu.

MIĘŚNIE I KOŚCI

Mięśnie składają się w głównej mierze z białka, ale do funkcjonowania potrzebują także minerałów. Wapń przewodzi impulsy nerwowe stymulujące wszystkie kontrolowane ruchy mięśni. Sole fosforu działają na wapń mobilizująco. Słabość mięśni świadczy często o niedoborze fosforu, który może być następstwem spożywania alkoholu, przyjmowania leków, jak również wieku starczego.
Szczególną rolę pełnią żelazo i magnez: żelazo dostarcza tlenu niezbędnego w procesach energetycznych tkanki mięśniowej, magnez wspomaga odprężenie następujące po każdym napięciu. Dlatego niedobór magnezu objawia się skurczami mięśni. Sygnał do „poruszania” dociera do komórek mięśniowych za pośrednictwem sodu i potasu. minerały te są potrzebne w szczególnie dużych stężeniach wszędzie tam, gdzie od mięśni wymaga się wytężonej pracy bez przerwy na odpoczynek, np. w przypadku mięśnia sercowego.
Masa kostna składa się z wapnia i fosforu w postaci nadzwyczaj mocnej siatki krystalicznej, w która jest włączony również magnez. Bor jest nieodzowny w procesie przyswajania wapnia, fosforu i magnezu z jelita do krwi. Niedobór boru powoduje utratę wapnia i magnezu wraz z moczem. Sole fluoru stymulują krystalizację masy kostnej. W procesach tworzenia się kości bierze udział także krzem.

UKŁAD KRĄŻENIA I STAWY

Ponad sto tysięcy kilometrów grubszych, cieńszych oraz zupełnie cieniutkich przewodów żylnych i tętniczych okrytych jest tkanką łączną i mięśniami, które mają stałe zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Najważniejszym minerałem naczyniowym jest cynk, który przy współudziale witaminy C i roślinnych substancji balastowych wzmacnia ścianki żylne i tętnicze. W tym nieustannym budowaniu uczestniczą także krzem i molibden. Sód jest odpowiedzialny za napięcie ścian naczyniowych – dotyczy to zwłaszcza żył, które i tak są znacznie bardziej wiotkie niż tętnice, ze względu na słabszą otaczającą je mięśniówkę.
Każdy staw, czyli połączenie pozwalające na wolne ruchy kości, ma duże zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Powierzchnie chrząstkowe oraz błona maziowa, jako bardzo podatne na działanie wolnych rodników, potrzebują w celu ochrony enzymów zawierających selen. Również sama torebka stawowa jest zbudowana z mocnej tkanki łącznej kolagenowej o dużym zapotrzebowaniu na cynk i krzem. Zwłaszcza przy dużym obciążeniu w kościach stawowych do znacznego zużycia wapnia. Występowanie żelaza i miedzi w mazi stawowej sprzyja powstawaniu toksycznych wolnych rodników wywołujących długotrwałe stany zapalne. Ważnym środkiem zaradczym jest cynk. U artretyków niemal zawsze stwierdza się we krwi zbyt małe stężenie cynku i selenu. W celu uzupełnienia zużytych substancji smarujących nieodzowna jest obecność manganu.

CENA: 57 zł Zamów POWER MINS

Zamówienia można również składać telefonicznie pod numerem telefonu:

501 405 832 lub 883 744 744

lub pocztą elektroniczną: sklep@suplementy24h.pl

gg3481727

Comments are closed.