Wodorosty (algi) są to rośliny o bardzo prostej strukturze, które zamieszkują akweny wodne. W gronie alg nadzwyczajne są algi: szmaragdowozielona (Chlorella) i niebieskozielona (Spirulina). Wymienione gatunki stanowią znakomite źródło składników odżywczych o idealnej kompozycji. Od 40 do 60% ich suchej masy stanowią substancje, które są łatwo przyswajalnych przez organizm. Są bardzo dobre dla wegetarian, gdyż w swoim składzie zawierają pełnowartościowe białko, które stanowi wspaniały suplement aminokwasów. Algi zawierają szczególnie duże ilości substancji mineralnych: jodu, bromu, manganu, potasu, żelaza. Występujące w nich żelazo jest w formie organicznej, dlatego wodorosty są jego świetnym i naturalnym źródłem. Te dwa gatunki alg zawierają szerokie spektrum witamin, a wśród nich wszystkie witaminy z grupy B, witaminę C, E i A, a dodatkowo kwas linolowy. W wodorostach występują również pokaźne ilości kwasów nukleinowych (RNA, DNA), a także chlorofilu. Ta ostatnia substancja jest wspaniałym środkiem tonizującym i swego rodzaju wewnętrznym dezodorantem.

SPIRULINA zawiera niebieskozielone algi, bogate w wiele witamin, składników mineralnych i wszystkie niezbędne aminokwasy..

Według wyników badań, zażywanie Spiruliny w przeciągu zaledwie czterech tygodni, zmniejsza o 4-5% poziom cholesterolu we krwi oraz może doprowadzić do spadku masy ciała o 0,5-1,5 kg. Według opracowania przygotowanego na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Harward, zażywanie bogatych w ß-karoten zielonych alg, hamuje proces nowotworowy jamy ustnej. Jej spożycie zwiększa w jelitach populację pożytecznych bakterii Lactobacillus, które wspierają trawienie, wchłanianie składników odżywczych oraz podstawę naszego zdrowia – odporność. W krajach azjatyckich algi znane są i używane od tysięcy lat jako lek lub produkt spożywczy. Obliczono, że przeciętny Japończyk spożywa w codziennych posiłkach do 7,3 grama alg morskich. W Meksyku do niektórych słodyczy dodaje się algi, w Australii i Nowej Zelandii na rynku pojawił się napój wyprodukowany z wyciągu z alg. W Japonii, Indiach i Singapurze dostępne są produkty polepszające apetyt, wzbogacone o spirulinę. W wielu krajach algi używane są jako suplement żywieniowy, począwszy od Chile, przez Unię Europejską po Japonię.

tabletki.jpg1 tabletka zawiera:

Spirulina (alga) 500 mg

CENA: 45 zł Zamów SPIRULINA MAX

Zamówienia można również składać telefonicznie pod numerem telefonu:

501 405 832 lub 883 744 744

lub pocztą elektroniczną: sklep@suplementy24h.pl

gg3481727

Comments are closed.