Aktywnymi składnikami suplementu Strong Boneswapń ( w formie chelatowanej ) i magnez w proporcjach 2:1. Takie połączenie sprawia, że wapń doskonale się wchłania. Organizm w swym składzie posiada mniej więcej 2% wapnia w całej masie ciała. 99% tej ilości znajduje się w kościach i zębach, dlatego właśnie jest on niezbędny do zachowana ich prawidłowej struktury. Odgrywa prócz tego bardzo ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego oraz dodatkowo w prawidłowej koagulacji krwi, wpływa na procesy metaboliczne. Wapń obniża również ciśnienie krwi i wpływa na kurczliwość mięśnia sercowego. Zwiększone zapotrzebowanie na wapń wstępuje w okresie przekwitania oraz u osób powyżej 60 roku życia. Największe ilości magnezu występują w kościach, jest go tam ok. 60% i w mięśniach ok. 30%. Znajduje się on także w przestrzeniach międzykomórkowych jak i w samych komórkach. Jest konieczny do utrzymania prawidłowej struktury kości i zębów. Odgrywa też ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni. Jest kluczowym czynnikiem niektórych procesów produkcji energii zachodzących w organizmie. Bierze udział w syntezie białka, odgrywa rolę w przebiegu prawidłowych procesów podziału komórek oraz odpowiada za utrzymanie równowagi potasowo-sodowej w organizmie.

Wapń i magnez należą do tzw. budulcowych składników mineralnych organizmu. Są potrzebne do prawidłowego działania serca i układu krążenia oraz funkcjonowania mięśni i nerwów.

Preparat jest znakomity w profilaktyce osteoporozy i innych chorób kości, jest również naturalnym środkiem uspokajającym i rozluźniającym mięśnie np. skurcz macicy podczas menstruacji. Wapń z magnezem może również skutecznie pomagać na nocne skurcze w łydkach.


kapsulki.jpg

1 kapsułka STRONG BONES zawiera:
• Magnez 150.00 mg
• Wapń 300.00 mg

CENA 100 kaps. : 48 zł Zamów STRONG BONES

CENA 250 kaps.: 96 zł Zamów STRONG BONES

Zamówienia można również składać telefonicznie pod numerem telefonu:

501 405 832 lub 883 744 744

lub pocztą elektroniczną: sklep@suplementy24h.pl

gg 3481727

Comments are closed.