grupa0.jpg

DLACZEGO MYŚLIWI?

Około 40 tysięcy lat p. n. e. nasi przodkowie znaleźli się w sytuacji, która doprowadziła, że człowiek stał się drapieżnikiem. Ludność zaczęła wyrabiać broń, używać narzędzi, polować. W wyniku tego przodkowie nasi stali się mięsożercami. Te osiągnięcia dały im siłę, i wyższość. Zręczność pozwoliła im unikać rywali ze strony zwierząt. Kiedy nastąpiło ograniczenie ilości wrogów doprowadziło, że mięso,stało się ich podstawowym pokarmem.

Wraz z upływem czasu myśliwi stali się wrogami ze względu na częste polowania w tych samych rejonach. Doprowadziło to coraz częstszych wędrówek ludności w poszukiwaniu pokarmu, a w konsekwencji powiększały się terytoria. Wówczas grupa krwi 0 stała się grupa dominującą spośród czterech grup. Z biegiem czasu sama natura przystosowała ludność do nowych warunków, które były odmienne w różnych regionach. Z klasycznego myśliwego narodził się nowy człowiek wszystkożerny, ze względu na pojawienie się innych rodzajów pożywienia.

Współcześni ludzie z grupą „0″, by chronić swoje zdrowie powinni jeść względnie duże ilości mięsa, które tylko u osób spala się jak paliwo w samochodzie i zamienia się na energię.

„Myśliwy” narażony jest na choroby wirusowe, artretyzm, zapalenie stawów, alergie i astmę, zaburzenie krzepnięcia krwi. Podatny jest na pojawienie się zgagi, wrzodów trawiennych i najczęściej właśnie w tej grupie spotyka się problemy z wypróżnieniami i nowotworem jelita grubego. W związku z nieustabilizowaną pracą tarczycy ma tendencję do zatrzymywania płynów w organizmie, a co może doprowadzić do nadwagi i zmęczenia.

Czynnikami sprzyjającymi prawidłowemu rozwojowi ludzi posiadających grupę krwi 0, są ćwiczenia fizyczne, spożywanie białka zwierzęcego.

Grupa 0 maja tendencję do niższego poziomu hormonu tarczycy. Ten stan, nazywany niedoczynnością tarczycy, występuje dlatego, że grupa ta ma tendencję do wytwarzania zbyt małej ilości jodu – materiału, którego jedynym zadaniem jest produkcja hormonu tarczycy. Symptomami niedoczynności tarczycy jest przybór wagi, zatrzymanie płynów w organizmie, zmęczenie a nawet zanik mięśni.

Produkty mleczne i zbożowe nie są źródłem pożywienia przyjaznego dla organizmu człowieka o grupie krwi 0.

Rozpoczęcie diety typu 0 w początkowej fazie może doprowadzić do utraty wagi, ograniczając w swym jadłospisie zboża, chleb i rośliny strączkowe.

Gluten jest czynnikiem sprzyjającym przybieraniu na wadze ludzi z grupą krwi 0, znajduję się on w kiełkach pszenicy. Jak również niektóre fasole i rośliny strączkowe, szczególnie soczewica i fasola nerkowata, zawierają lektyny, które odkładają się w tkankach mięśniowych, czyniąc je bardziej alkalicznymi i mniej zdolnymi do wysiłku fizycznego.

ŻYWNOŚĆ SPRZYJAJĄCA SPADKOWI WAGI:

  • ryby i owoce morzazawierają jod, zwiększają produkcję hormonu tarczycy,
  • sól jodowana - zawierają jod, zwiększają produkcję hormonu tarczycy,
  • czerwone mięso - sprzyja wydajnemu metabolizmowi,
  • wątróbka - jest źródłem witaminy B, sprzyja wydajnemu metabolizmowi
  • kapusta włoska, szpinak, brokułysprzyjają wydajnemu metabolizmowi.

ŻYWNOŚĆ SPRZYJAJĄCA WZROSTOWI WAGI:

  • pszenica i kukurydza - zakłócają produkcję insuliny, zwalniają metabolizm,
  • soczewica - hamuje właściwy metabolizm odżywczy,
  • fasola - hamuje właściwy metabolizm odżywczy,
  • kapusta, brukselka, kalafior, gorczycahamują działanie hormonu tarczycy.

WSKAZANE : czerwonechude mięso

mieso.jpg

ZABRONIONE: pszenica

pszenica.jpg

Comments are closed.